Impreza biegowa pod sztandarami NSZZ „Solidarność”

Region Środkowo-Wschodni NSZZ „Solidarność” oraz Fundacja „Ruchu Solidarności Rodzin” zapraszają do udziału w 4. PKO Półmaratonie Solidarności, który odbędzie się 4 czerwca br. w Lublinie. To w pełni profesjonalna impreza biegowa, z atestowaną przez PZLA trasą.

Tradycja organizowania biegu na trasie Świdnik-Lublin sięga 1993 r. Myśl środowiska związkowego i sportowego Lublina o zorganizowaniu masowej imprezy biegowej w stolicy województwa, powstała w 1981 r. Wtedy to po raz pierwszy został rozegrany Miting Lekkoatletyczny NSZZ „Solidarność”. Ze względu na stan wojenny i związane z nim represje, kolejny odbył się dopiero w 1990 r. W 1993 r. organizator biegu postanowił wpisać na stałe w kalendarz imprez biegowych Polski Międzynarodowy Bieg Solidarności, na dystansie 12,5 km. W 2013 r. Bieg Główny ze Świdnika do Lublina został przekształcony w PKO Półmaraton Solidarności i w bieżącym roku organizowany jest po raz czwarty.

Bieg po Wyżynie Lubelskiej jest dla zawodników dużym wyzwaniem. Duże zróżnicowanie terenu i czerwcowy upał pozwolą sprawdzić swoje możliwości. Atutem zawodów jest również atrakcyjność krajoznawcza trasy. 

Specjalnie z myślą o członkach NSZZ „Solidarność” stworzona została kategoria dla związkowców atrakcyjnymi nagrodami.

więcej informacji na PKO Półmaraton Solidarności

Załącznik: Pmaraton_folderek.pdf

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz