Prezesi 10 tys. – pracownicy 45 zł! 21 sierpnia referendum strajkowe

Podczas toczących się w warszawskiej siedzibie spółki negocjacji płacowych w PKP Cargo, nie doszło do porozumienia. Po propozycji zarządu, aby pracownicy otrzymali po 45 zł podwyżki związkowcy zerwali rozmowy. Wcześniej zarząd PKP Cargo decyzją rady nadzorczej otrzymał podwyżkę w wysokości 10 tys. zł.

Oburzenia nie kryje biorący udział w negocjacjach Henryk Grymel, przewodniczący Sekcji Krajowej Kolejarzy NSZZ „Solidarność”. – Po tak bezczelnej propozycji wszystkie organizacje związkowe podjęły decyzję o nieopuszczaniu siedziby spółki, co de facto oznacza jej okupację – powiedział w rozmowie telefonicznej przewodniczący.

W przesłanym komunikacie, związki zawodowe działające w PKP Cargo w ramach prowadzonego sporu zbiorowego zapowiedziały w dniu 21 sierpnia przeprowadzenie referendum strajkowego.

www.solidarnosc.org.pl

Załącznik: Komunikat_z_rokowan_PKP_Cargo_28072015_1.pdf