34 rocznica strajków w 1980 roku i powstania NSZZ Solidarność. Program obchodów rocznicowych

Komisja Krajowa i Zarząd Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” zapraszają 31 sierpnia 2014 r. na obchody z okazji 34 rocznicy strajków w 1980 roku i powstania NSZZ „Solidarność”. Ze względu na wyjątkową uroczystość szczególnie zapraszamy wszystkie poczty sztandarowe.

• Godz. 11 – Msza święta w bazylice pw. św. Brygidy (koncelebrowana przez Ks. Abp Sławoja Leszka Głódzia – Metropolitę Gdańskiego) – wprowadzenie relikwii świętego Jana Pawła II i błogosławionego Ks. Jerzego Popiełuszki.
  • Złożenie kwiatów pod pomnikiem Księdza Prałata Henryka Jankowskiego.
  • Złożenie kwiatów przy Bramie nr 2 Stoczni Gdańskiej.
  • Spotkanie w Sali BHP Stoczni Gdańskiej. Wystąpienia: Piotra Dudy – Przewodniczącego Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”, Krzysztofa Dośli – Przewodniczącego Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność”, dr Łukasza Kamińskiego – Prezesa IPN
  • Wręczenie stypendiów z Funduszu Stypendialnego NSZZ „Solidarność” w Gdańsku.

UWAGA! W związku z uroczystościami rocznicowymi  w Gdańsku, Msza Święta z okazji 34 rocznicy powstania Związku NSZZ „Solidarność” w Warszawie odbędzie się w dniu 28 września o godz. 18.00 w Kościele Św. Stanisława Kostki na Żoliborzu.