Droga Krzyżowa Ludzi Pracy

Poczty sztandarowe i wszystkich członków NSZZ „Solidarność” zapraszamy do udziału w Ogólnopolskiej Drodze Krzyżowej Ludzi Pracy.

Ogólnopolska Droga Krzyżowa odbędzie się w piątek 15 kwietnia o godz. 17.00. Jak co roku rozpocznie się od grobu Błogosławionego Księdza Jerzego na terenie parafii św. Stanisława Kostki na warszawskim Żoliborzu. Ulicami Warszawy Krzyż poniosą m.in. hutnicy, kolejarze, górnicy, pracownicy służby zdrowia i przedstawiciele regionów NSZZ „Solidarność”.

Uczestniczy tegorocznej Drogi Krzyżowej będą się modlić o błogosławione owoce beatyfikacji Sługi Bożego Jana Pawła II. – Będziemy też duchowo przygotowywać do uroczystości beatyfikacyjnych w Watykanie, a także modlić się w podzięce za beatyfikację ks. Jerzego – mówi ks. kanonik Czesław Banaszkiewicz z parafii ks. Stanisława Kostki, który był gościem ostatniego posiedzenia prezydium Komisji Krajowej..

Organizatorzy Drogi Krzyżowej są jak co roku są Duszpasterstwo Ludzi Pracy Archidiecezji Warszawskiej oraz Komisja Krajowa NSZZ Solidarność. Uczestniczy proszeni są o przyniesienie lampionów i świec.

Dział Informacji KK

 

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz