Znajdź siebie na zdjęciu – podziel się wspomnieniami

W galerii zamieszczamy  zdjęcia ukazujące uczestników patriotycznych manifestacji z okresu stanu wojennego z prośbą , by osoby , które rozpoznają siebie na fotografiach skontaktowały się z Zarządem NSZZ
Solidarność Region Mazowsze  i podzieliły się swoimi doświadczeniami z tego ponurego okresu w naszej  historii.

W 2011 roku 13 grudnia przypada 30 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce przez Wojciecha Jaruzelskiego i powołanej przez niego Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego.

Temu brutalnemu zniewoleniu przeciwstawił się zdelegalizowany Związek Zawodowy „Solidarność” organizując podziemny i naziemny opór. Na szeroka skalę rozwinęły się wydawnictwa podziemne od ulotek , gazetek, broszur do książek włącznie.

„Tu radio Solidarność, tu Radio Solidarność” – tak zapowiadano emisję radia na falach eteru przez własnej konstrukcji nadajniki.

Organizowano protesty , manifestacje , mimo dużych sił brutalnie rozpędzających uczestników wielotysięcznych pochodów skandujących patriotyczne hasła.

 

 Jako jeden z uczestników tych manifestacji starałem się dokumentować w fotografii nasze zmagania ze wszystkimi formami represji, z brutalnymi atakami na uczestników demonstrujących słuszne żądania.  Moja  aktywność uczestniczenia w ulicznych protestach zaowocowała pokaźną ilością zdjęć. Zarząd NSZZ Solidarność Region Mazowsze wspólnie ze mną planuje wydanie na 30 rocznice wprowadzenia stanu wojennego ksiązki – albumu ukazującej ten opłacony ofiarami represji aż po utratę życia zbrodniczy czas w naszej historii.

 

Poniżej zamieszczam kilka zdjęć ukazujących naszych wspaniałych, mężnych odważnych ludzi – uczestników patriotycznych manifestacji w stanie wojennym z prośbą , by osoby , które rozpoznają siebie na fotografiach skontaktowały się z Zarządem NSZZ
Solidarność Region Mazowsze  osobiście  lub za pośrednictwem poczty e-mail (prasowymazowsze@tlen.pl) i podzieliły się swoimi doświadczeniami z tego ponurego okresu w naszej najnowszej historii.

 

Jerzy Wieteszka

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz