Manifestacja Pracowników Oświaty i Wychowania

Dnia 29 kwietnia br. w Warszawie pod Urzędem Wojewódzkim pikietowało ponad 700 związkowców – pracowników oświaty. Organizatorem protestu była Regionalna Sekcja Pracowników Oświaty i Wychowania. Związkowcy domagali się:

– zwiększenia wynagrodzeń nauczycieli, pracowników administracji i obsługi szkolnej;

– utrzymania uprawnień emerytalnych;

– podjęcia przez Rząd dialogu w ramach  zgłoszonych  postulatów.

Mimo niesprzyjającej pogody pikieta spotkała się z dużym odzewem, pod Urząd Wojewódzki przybyli związkowcy między innymi z Radomia, Płocka, Siedlec oraz oczywiście Warszawy. Protest poparli związkowcy z ZNP. W trakcie trwania pikiety została przekazana Wojewodzie petycja – wezwanie do podjęcia rozmów odnośnie postulatów protestacyjnych Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania. W czasie trwania pikiety Wojewoda był w Urzędzie nieobecny.

– utrzymania uprawnień emerytalnych;

– podjęcia przez Rząd dialogu w ramach  zgłoszonych  postulatów.