Pogotowie strajkowe w P PKS

W dniu 27 lutego 2008 roku zawiązał się komitet protestacyjno-strajkowy w skład którego wchodzą przedsiębiorstwa PPKS Warszawa, PPKS Piaseczno i PPKS Nowy Dwór Mazowiecki.

Celem powołania komitetu jest:

– wyrażenie sprzeciwu wobec braku dialogu w sprawie restrukturyzacji PPKS Warszawa, PPKS Piaseczno i PPKS Nowy Dwór Mazowiecki, oraz wyrażenie sprzeciwu wobec braku reakcji organu założycielskiego na złe zarządzanie ww. przedsiębiorstw prowadzące do ich upadłości, czemu sprzeciwia się NSZZ „Solidarność” i inne związki zawodowe.

– doprowadzenie do rozmów w sprawie systemowych rozwiązań komunikacyjnych w przedsiębiorstwach użyteczności publicznej na całym terenie województwa mazowieckiego.

Komitet protestacyjno-strajkowym zaprasza do współpracy wszystkie przedsiębiorstwa PPKS, PKP, MZA i TW z terenu województwa.