Podwyżki dla warszawskich nauczycieli

W przyszłym roku warszawscy nauczyciele otrzymają podwyżki średnio o 70 zł. Uchwałę o wzroście wskaźnika motywacyjnego dla nauczycieli z 12,65 proc. do 15 proc. przegłosowano na posiedzeniu Rady Warszawy w dniu 26 października br. Stosowny wniosek w sprawie podwyżek złożył Andrzej Kropiwnicki w imieniu NSZZ ?Solidarność? .

Na zwołanej w dniu dzisiejszym (27.10.) konferencji prasowej Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że środki na podwyżki dla nauczycieli znalazły się w projekcie budżetu na 2007 r. …

W przyszłym roku warszawscy nauczyciele otrzymają podwyżki średnio o 70 zł. Uchwałę o wzroście wskaźnika motywacyjnego dla nauczycieli z 12,65 proc. do 15 proc. przegłosowano na posiedzeniu Rady Warszawy w dniu 26 października br. Stosowny wniosek w sprawie podwyżek złożył Andrzej Kropiwnicki w imieniu NSZZ ?Solidarność?.
Na zwołanej w dniu dzisiejszym (27.10.) konferencji prasowej Kazimierz Marcinkiewicz powiedział, że środki na podwyżki dla nauczycieli znalazły się w projekcie budżetu na 2007 r. Wzrost wskaźnika oznacza możliwość podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli średnio o ok. 70 zł, ale Prezydent m. st. Warszawy zaznaczył, że dodatek motywacyjny może być różnicowany. – Jednocześnie najlepsze szkoły, które osiągają najwyższe standardy, najwyższą jakość nauczania, najwyższe osiągnięcia będą mogły zwiększyć dodatek motywacyjny i na zwiększenie dodatku motywacyjnego otrzymają środki. Chcielibyśmy w ten sposób wzmocnić konkurencyjność pomiędzy warszawskimi szkołami, ponieważ konkurencyjność prowadzi do podniesienia jakości, a na jakości nauczania i wykształceniu zależy nam najbardziej ? powiedział K. Marcinkiewicz.

Na konferencji Paweł Wypych ? dyrektor Biura Polityki Społecznej m. st. Warszawy przekazał także informację na temat stanu bezpieczeństwa oraz stanu opieki psychologiczno-pedagogicznej w szkołach warszawskich. P. Wypych zapewnił, że uczniowie szkół  warszawskich mogą i powinni czuć się bezpieczni.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz