„Praca, godność i solidarność w nauczaniu Jana Pawła II”

Pomorski Instytut Demokratyczny zgodnie z zapowiedziami przedstawionymi na Komisji Krajowej w styczniu, wydał książkę "Praca, godność i solidarność w nauczaniu Jana Pawła II. Spotkania z "Solidarnością". Książka jest wydana w formacie B5 na ok.150 stronach, w twardej oprawie, drukowana na papierze kredowym z kolorowymi zdjęciami Arturo Mari ilustrującymi spotkania z "Solidarnością". W książce znajdziemy m.in. zapis słów kierowanych przez Jana Pawła II do ludzi pracy i "Solidarności" na przestrzeni całego pontyfikatu oraz interesujące analizy pracy, godności i solidarności w nauczaniu Jana Pawła II. W książce znajdą się m.in. wystąpienia i homilie Ojca Świętego ze spotkania z pierwszą delegacją "Solidarności"…

Pomorski Instytut Demokratyczny zgodnie z zapowiedziami przedstawionymi na Komisji Krajowej w styczniu, wydał książkę "Praca, godność i solidarność w nauczaniu Jana Pawła II. Spotkania z "Solidarnością". Książka jest wydana w formacie B5 na ok.150 stronach, w twardej oprawie, drukowana na papierze kredowym z kolorowymi zdjęciami Arturo Mari ilustrującymi spotkania z "Solidarnością". W książce znajdziemy m.in. zapis słów kierowanych przez Jana Pawła II do ludzi pracy i "Solidarności" na przestrzeni całego pontyfikatu oraz interesujące analizy pracy, godności i solidarności w nauczaniu Jana Pawła II. W książce znajdą się m.in. wystąpienia i homilie Ojca Świętego ze spotkania z pierwszą delegacją "Solidarności" (styczeń 1981), z okresu stanu wojennego (1982-1983), wystąpienia na sesji MOP z programem solidarności dla świata (1982), a także homilia z gdańskiej Zaspy (1987) i spotkania z pielgrzymkami Związku do Watykanu w 1996 i 2003 roku. Oprócz słów Ojca Świętego w książce znajdą się analizy nauczania Jana Pawła II abp Tadeusza Gocłowskiego, ks. dr Tomasza Biedrzyckiego, bp Józefa Kupnego, ks. dr Marka Alfreda Wierzbickiego i wielu innych.

Koszt książki dla struktur ?S? przy zamówieniach od 10 egz. wzwyż ? 17 zł/egz.                                                          

Zamówienia na tę publikacje można składać na nr. fax: 0-22 314 80 19 lub e-mail: prasowymazowsze@tlen.pl  do dnia 31 marca br.

"Dziękujemy Janowi Pawłowi II za Jego pielgrzymki do Polski i prorocze wezwanie : "Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej Ziemi", które natchnęło miliony Polaków odwagą do upomnienia się o swoje prawa, upomnienia bez gwałtu i przemocy.

Dziękujemy Janowi Pawłowi II za nauczanie o prawdzie i miłości, które tak bardzo przyczyniło się do rozpadu komunistycznego imperium zła."

Fragment uzasadnienia uchwały "Solidarności" składającej hołd Ojcu Świętemu Janowi Pawłowi II w 25. rocznicę powstania Związku

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz