Przasnysz walczy o okulistykę!

W związku z wprowadzeniem przez rząd tzw. sieci szpitali, powiatowe placówki w całej Polsce utraciły oddziały specjalistyczne. Rząd pozostawił im tylko oddziały podstawowe. Oddziały specjalistyczne, jak w przypadku przasnyskiego szpitala okulistyka, urologia, psychiatria, rehabilitacja oraz niektóre poradnie znalazły się poza siecią.
W lutym br. władzom powiatu i dyrekcji szpitala udało się zagwarantować kontrakt na urologię. Szpital wygrał konkurs ogłoszony przez Mazowiecki Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia i trwają dalsze zabiegi o funkcjonowanie oddziału okulistycznego.
16 marca br. w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim odbyło się spotkanie z Wojewodą Mazowieckim dotyczące funkcjonowania oddziału okulistyki w przasnyskim szpitalu. O utrzymanie kontraktu, ramię w ramię z dyrekcją szpitala, walczą przedstawiciele „Solidarności” na czele z Krystyna Janowska, przewodnicząca OZ NSZZ „S” w szpitalu i Waldemar Dubiński, zastępca przewodniczącego NSZZ „S” RM.
W spotkaniu uczestniczył również Piotr Boczkowski – przedstawiciel Wojewody w Radzie Społecznej szpitala.
Związkowcy mają nadzieję, że ich argumenty bardzo mocno przemawiają za tym, by przasnyski szpital stabilnie się rozwijał.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*