Święto Dziękczynienia – zaproszenie

W niedzielę, 3 czerwca po raz jedenasty będziemy obchodzić Święto Dziękczynienia, na które już dziś najserdeczniej zapraszam przedstawicieli Środowiska NSZZ „Solidarność”. Po raz kolejny będziemy je z radością celebrować we wnętrzu Świątyni Opatrzności Bożej, którą z pomocą Bożą i dzięki ogromnemu zaangażowaniu rzeszy Darczyńców udało się nam otworzyć 11 listopada 2016 roku, po 225 latach od daty złożenia Stwórcy przez Sejm Czteroletni obietnicy budowy Wotum Narodu za uchwalenie Konstytucji 3 maja.

Tegoroczne Święto Dziękczynienia ma agę ogromną. Wpisuje się bowiem w program obchodów stulecia odzyskania niepodległości, o którą walczyły pokolenia Polaków i odbędzie się pod hasłem: DZIĘKUJEMY ZA NIEPODLEGŁOŚĆ. Wierzę, ze tego dnia Świątynia Opatrzności Bożej – Wotum Narodu połączy wszystkich patriotów, niezależnie od naturalnych w każdym społeczeństwie różnic. Będziemy wspólnie dziękować za wolność Ojczyzny i zawierzać Opatrzności losy Polski, prosząc o Jej pomyślny rozwój, pokój i bezpieczeństwo.

Obchody tegorocznego Święta Dziękczynienia rozpoczną się o godzinie 8.00 pielgrzymką z relikwiami św. siostry Faustyny Kowalskiej, która wyruszy z pl. Marszałka Józefa Piłsudskiego i przejdzie Traktem Królewskim do Świątyni Opatrzności Bożej.

Na ostatnim odcinku pielgrzymki, czyli od parafii św. Antoniego Marii Zaccari (skrzyżowanie ul. Sobieskiego z ul. Nałęczowską) w procesji będą niesione wszystkie relikwie świętych i błogosławionych, które znajdują się w Świątyni Opatrzności Bożej.

O godzinie 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej rozpocznie się dziękczynna Msza święta z udziałem przedstawicieli Episkopatu Polski, zaproszonych gości i pielgrzymów. Koncelebrze będzie przewodniczył prymas Polski, arcybiskup Wojciech Polak, a homilię wygłosi arcybiskup metropolita łódzki Grzegorz Ryś.

Po Mszy świętej rozpoczniemy kolejną edycję festiwalu muzyki chrześcijańskiej „Moc Dobra”. Równocześnie w specjalnie zbudowanym Miasteczku dla Dzieci odbędzie się animowana gra rodzinna. O 15.00 w Godzinie Miłosierdzia odmówimy modlitwę z koronką do Bożego Miłosierdzia. Tradycyjnie też wypuścimy do nieba baloniki „Dziękuję”. Będziemy również uczestniczyli w nabożeństwie czerwcowym, ubogaconym koncertem muzyki uwielbieniowej. Święto Dziękczynienia zakończy się modlitwą za pośrednictwem św. Jana Pawła II. Odmówimy je tradycyjnie o 21.37, w godzinie Jego odejścia do Domu Ojca.

Do obchodów Święta Dziękczynienia zapraszamy przedstawicieli różnych środowisk, które chciałyby podziękować Opatrzności za opiekę w codziennym życiu. W stulecie niepodległości naszej Ojczyzny honorowymi gośćmi w Świątyni Opatrzności Bożej będą m. in. kombatanci, którzy w Jej obronie walczyli i związkowcy z NSZZ „Solidarność”, którego powstanie zainicjowało proces odzyskania przez Polskę suwerenności.

Damy w ten sposób publiczne świadectwo wiary i miłości do Ojczyzny oraz zaszczepimy w młodym pokoleniu, które urodziło się i żyje w wolnej Polsce wdzięczność skierowaną ku Bożej Opatrzności. To dzięki Jej opiece nasza Ojczyzna odzyskała upragnioną wolność.

Kazimierz Kardynał Nycz
Arcybiskup Metropolita Warszawski

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*