Uwaga – zmiany w rozliczeniach z US w 2019 roku

Od stycznia 2019 r. zaczynają obowiązywać nowe przepisy zmienionej ustawy o rachunkowości. Obecnie organizacje związkowe muszą się rozliczać z Urzędem Skarbowym TYLKO w postaci elektronicznej.

Organizacje związkowe są zobowiązane do dnia 31 marca 2019 r. złożyć CIT-8. Ponadto muszą również złożyć:

• bilans
  • rachunek zysków i strat
  • informację dodatkową
  • uchwałę zatwierdzającą powyższe dokumenty

Region Mazowsze NSZZ „Solidarność” informuje, iż istnieje możliwość skorzystania z usług firmy Lamoric, która posiada uprawnienia do wysyłania dokumentów zawierających podpis kwalifikowany zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.

Wszystkie informacje dotyczące współpracy z firmą Lamoric można znaleźć na stronie: www.lamoric.pl

Informujemy również, że istnieje możliwość skorzystania z wyżej wymienionej usługi w Regionie  Mazowsze NSZZ „Solidarność” ul. Wolska 47.  W związku z powyższym, prosimy kontaktować się z Panią Grażyną Szarlak na adres e-mail: szkolenia.mazowsze@org.pl , lub telefonicznie: (22) 632 14 92 lub (22) 314 80 90 – zgodnie z załączonym harmonogramem.

Tu można pobrać wzór umowy na rozliczenie Cit8.