STRAJK w AIRBUS POLAND zmienia formę protestu

Po dziewięciu dniach protestu pracownicy Airbus Poland SA postanowili zawiesić strajk do 20 sierpnia 2019 roku. „Dajemy Pracodawcy już drugi raz szansę i czas, aby wywiązał się ze swoich obietnic względem całej załogi” – napisali związkowcy w swoim komunikacie.

Komitet Strajkowy w AIRBUS Poland S.A. zapewnia, że nadal będzie kontynuował spór zbiorowy, a NSZZ „Solidarność” nie podpisze niekorzystnych rozwiązań w Zakładowym Układzie Zbiorowym Pracy. Związkowcy zamierzają nadal brać udział w negocjacjach i walczyć o wyższe wynagrodzenia, godne traktowanie i respektowanie przepisów prawa w Spółce.

„NSZZ „Solidarność” i strajkujący Pracownicy nie wezmą odpowiedzialności za dotychczasowe działania Zarządu Airbus Poland S.A. które ewidentnie wpływają niekorzystnie na działalność naszej firmy i naszych Pracowników, którzy dla naszego Związku są priorytetem. Niech Zarząd Airbus Poland S.A. WEŹMIE PEŁNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ za podejmowane do tej pory decyzje organizacyjne i kadrowe oraz wynikające z nich konsekwencje” – czytamy w komunikacie.

„Nie zgadzamy się na manipulowanie informacją, brak jasnego przekazu dotyczącego podejmowanych działań Zarządu. Nie zgadzamy się na zastraszanie pracowników w zakresie utraty premii, konsekwencji prawnych wynikających z działań w prowadzonym  sporze zbiorowym. Nie zgadzamy się na obciążanie „Solidarności” i Pracowników odpowiedzialnością za bezład organizacyjny trwający już drugi rok” – piszą związkowcy.

OZ NSZZ „Solidarność” zapowiada, że wykorzysta wszystkie możliwości w strukturach krajowych i europejskich, w zakresie nagłośnienia niezgodnych z obowiązującym w AIRBUS POLAND S.A. prawem i zasadami, działań Pracodawcy i jego nie wywiązywania się z zobowiązań.

– Jeszcze raz dziękujemy Wszystkim, którzy walczą o podwyżkę wynagrodzeń dla Naszych Pracowników. Poświęcacie tej sprawie wiele swojego czasu oraz dajecie z siebie dużo pozytywnej energii, zaangażowania i wysiłku. Głośno wyrażacie swoje niezadowolenie, także za innych, często zastraszonych i bezsilnych. Okazujecie tym sposobem wielką Solidarność z całą załogą i pokazujecie, że razem możemy więcej! – napisali związkowcy na swojej stronie w Facebook.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz