Stanowisko Zarządu Regionu Mazowsze

STANOWISKO

Zarządu Regionu Mazowsze z dnia 2 października 2019 r.

w sprawie wyborów parlamentarnych

NSZZ „Solidarność” od początku swojego istnienia kieruje się zasadami demokratycznymi. To nasz Związek doprowadził do upadku systemu komunistycznego najpierw w Polsce a następnie w Europie. W Polsce doprowadziliśmy do powołania Komitetów Obywatelskich. Przejęły one ciężar działań politycznych, które doprowadziły do częściowych, a później w pełni wolnych wyborów władzy stanowiącej. Dlatego też, każde wybory traktujemy jako święto demokracji.

Apelujemy do wszystkich członków NSZZ „Solidarność” Region Mazowsze i sympatyków Związku o wzięcie udziału w wyborach i odpowiedzialne oddanie głosu na osoby, które gwarantują realizację programu opartego na solidarności społecznej.

13 października 2019 r. wybierzmy takich posłów i senatorów, którzy dadzą gwarancję realizacji naszych postulatów. Od tego zależy przyszłość Polski, naszych miast i naszych rodzin.

Przed oddaniem głosu porównaj naszą Uchwałę Programową i co osiągnęliśmy w latach 2015 – 2019.

Zał. 1 – Uchwała Programowa Związku XXIX KZD
Zał. 2 – Osiągnięcia NSZZ „Solidarność” (2015-2019)

s – w sprawie wyborów parlamentarnych 02.10