Mediacje w Poczcie Polskiej zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności

Jak informuje na swojej stronie facebookowiej OM Pracowników Poczty Polskiej wczorajsze mediacje z Dyrekcją Firmy zakończyły się podpisaniem protokołu rozbieżności:

„Ostatnia propozycja Zarządu Poczty Polskiej, to wypłata środków w wysokości po 400,00 zł. w listopadzie i grudniu br. Pieniądze te, to niewypłacone pracownikom środki z funduszu premiowego i częściowo z premii rocznej w 2019 r.
Organizacja Międzyzakładowa NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej jest gotowa w każdej chwili podpisać zgodę na uruchomienie dodatkowej premii, która bezwzględnie należy się pracownikom. Jednak nie może to się odbyć kosztem rezygnacji ze wzrostu wynagrodzeń zasadniczych w latach 2019 – 2020, a taki był i jest plan Zarządu PP.
Pomimo informacji o rekordowych przychodach Poczty Polskiej w tym roku, ukazujących się w mediach i przekazywanych pracownikom, Zarząd nie chce przeznaczyć środków na podwyżkę wynagrodzeń zasadniczych.
Po podpisaniu protokołu rozbieżności dotarła do nas informacja, że Zarząd PP SA postanowił, za akceptacją niektórych związków zawodowych, wypłacić „jednorazówki”, to dobrze, gdyż są to pieniądze, które należą się pracownikom za wzmożony wysiłek. Szkoda jednak, że konformistyczna postawa Zarządu nie pozwoliła na wypłacenie tych pieniędzy w formie podwyżki wynagrodzenia zasadniczego, o co zabiegaliśmy. Zarząd zamiast stabilizacji wybrał dla pracowników śmieciowe wypłaty i niepewną przyszłość.
W dalszym ciągu pozostajemy w sporze zbiorowym o wzrost wynagrodzeń zasadniczych dla wszystkich pracowników objętych zakładowym układem zbiorowym pracy, a podpisanie zgody na wypłatę jednorazówek uniemożliwiłoby nam przez kolejne miesiące podejmowanie działań w ramach ustawy o rozwiązywaniu sporów zbiorowych.
Naszym priorytetem jest i pozostanie wzrost wynagrodzeń zasadniczych, które są gwarancją bezpiecznej egzystencji pracowników!!
Warszawa, 29 października 2019 r”

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz