Kondolencje


Z ogromnym żalem żegnamy śp. Tadeusza Pokropka

Jednego z inicjatorów i założycieli Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego „Solidarność”  w Zakładzie Energetycznym Warszawa-Teren.

Pan Tadeusz Pokropek od pierwszych chwil organizowania się zakładowej „Solidarności” był jej wiceprzewodniczącym, a przez kilka kolejnych kadencji  przewodniczącym – do czasu przejścia na emeryturę w 2006 roku.

Będąc osobą funkcyjną w Organizacji Zakładowej, był też delegatem na WZD Regionu Mazowsze NSZZ „Solidarność”, oraz delegatem na WZD Sekcji Krajowej Energetyki NSZZ „Solidarność”.

W stanie wojennym aktywnie włączył się w pracę podziemną , tworząc wraz z kolegami zakładowe struktury do konspiracyjnej pracy.

Za swoją wyjątkową społeczną aktywność  był wielokrotnie wyróżniany, w tym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej –  Krzyżem Wolności i Solidarności.

Wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim składa przewodniczący Zarządu NSZZ „Solidarność” Regionu Mazowsze Andrzej Kropiwnicki wraz z Członkami Zarządu oraz Bogdan Strzeżysz wraz z Komisją Międzyzakładową w PGE Obrót SA Oddział z siedzibą w Warszawie i w PGE Dystrybucja SA Oddział Warszawa.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz