Komisja Krajowa podjęła decyzję – rozporządzenie Zembali do Trybunału Konstytucyjnego

Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią obradująca w Płocku Komisja Krajowa skierowała do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o zbadanie zgodności z ustawą zasadniczą, konwencjami MOP oraz ustawą o związkach zawodowych rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 8 września 2015 r. w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej oraz rozporządzenia z dnia 14 października zmieniającego rozporządzenie w sprawie ogólnych warunków umów o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Wniosek przyjęto jednogłośnie.

Dzisiejszą Komisję Krajową rozpoczął od modlitwy duszpasterz ludzi pracy ks. Tadeusz Łebkowski. – Dzisiejszy czas wymaga od Polski podobnego zaangażowania w ratowaniu Europy przed pogaństwem, jak za czasów Jana III Sobieskiego. Aby temu podołać trzeba prosić o wsparcie Boga, mając ku temu dwóch wielkich pośredników – Świętego Jana Pawła II i patrona Solidarności bł. a już właściwie Świętego ks. Jerzego Popiełuszkę. Po nim wystąpił wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski. Podkreślał przede wszystkim znaczenie „Solidarności” dla przemian, które dokonały się w Polsce oraz zwracał uwagę na wkład Płocka w powstanie NSZZ „Solidarność”.

W pierwszej części odbyła się też prezentacja strony www.diariuszzwiazkowy.pl, po której rozpoczęło się procedowanie porządku KK. Jednym z pierwszych było właśnie przyjęcie wniosku o złożenie skargi do TK.

www.solidarnosc.org.pl

fot. Marek Lewandowski

Załącznik: UchwaYa_KK_oraz_wniosek_do_TrybunaYu.pdf

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz