Rada Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” chce dymisji minister Hall. Będą zbierane podpisy pod petycją w tej sprawie. Sekcja Krajowa rozpoczyna także szeroką akcję informacyjną na temat zagrożeń w oświacie.
Rada Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” podjęła uchwałę w sprawie zbierania podpisów pod petycją o odwołanie minister Katarzyny Hall. Podpisy będą zbierane od 4 do 25 marca br.. Pod petycją może podpisywać się każda dorosła osoba.
Uchwała Rady SKOiW jest wynikiem szkodliwych trzyletnich działań resortu edukacji pod kierownictwem minister Hall i sprzeciwem wobec kolejnych, niekorzystnych projektów zmian w oświacie prowadzących do „demontażu” systemu oświaty w Polsce i uderzających w nauczycieli.
W całym kraju odbędą się debaty i konferencje prasowe na temat sytuacji i zagrożeń w oświacie. Akcja informacyjna potrwa do końca marca br. Zwołane na dzień 31 marca br. Walne Zebranie Delegatów SKOiW NSZZ „S” podejmie dalsze decyzje dotyczące akcji protestacyjnej.
Sekcja zwróciła się w liście otwartym do rodziców o podpisy pod petycją. Przypomniała, że niekorzystne zmiany w oświacie uderzają w nich, przerzucając obciążenia i wzrost kosztów kształcenia dzieci na rodziców i opiekunów.Edukacja jest dobrem ogólnonarodowym. Obrona wspólnego dobra, wymaga wspólnych działań.
Wystosowano także list do nauczycieli i pracowników oświaty, w którym Sekcja Krajowej Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” zaapelowała o poparcie jej inicjatywy.
Dotychczasowe działania minister Hall wpłynęły na pogorszenie warunków pracy pracowników oświaty.
„Z powodu zmian w prawie oświatowym straciliśmy prawo do przechodzenia na wcześniejszą emeryturę. Wielu z nas straciło pracę (bulwersujące zmiany w siatce godzin z poszczególnych przedmiotów, likwidacja etatów
w świetlicach). Zlikwidowano coroczny obowiązek uzgadniania regulaminów dodatków do wynagrodzeń. Mimo tego, że w całym kraju realizujemy takie same zadania i obowiązki to nasze wynagrodzenie jest bardzo zróżnicowane i zależy głównie od zasobności i woli organu prowadzącego”
„Sekcja Krajowa Oświaty i Wychowania NSZZ „Solidarność” działając w poczuciu odpowiedzialności za jakość polskiej oświaty domaga się odejścia Katarzyny Hall
ze stanowiska Ministra Edukacji Narodowej i w związku z tym rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod petycją o jej odwołanie”.
Prosimy, aby podpisane petycje dostarczyć bezpośrednio, lub za pośrednictwem macierzystej Komisji Międzyzakładowej do Regionalnej Sekcji Oświaty.
Wzór petycji do pobrania w załączniku
Numer telefonu do sekcji: (22) 632 91 99
E mail: reg.maz.oswiata@wp.pl
Załącznik: Petycja_o_odwoanie_Ministra_Edukacji_Narodowej.doc
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!