Pielgrzymka Sekcji Oświaty i Wychowania na Jasną Górę

Od wielu lat NSZZ „Solidarność” Pracowników Oświaty i Wychowania Ochoty, Włoch i Ursusa organizuje w dniach 1- 2 lipca wyjazd na Ogólnopolską Pielgrzymkę Nauczycieli i Pracowników Oświaty do Częstochowy. Od kilku lat organizujemy Pielgrzymkę wraz z Duszpasterstwem Nauczycieli. W tym roku odbyła się 89 Ogólnopolska Pielgrzymka Nauczycieli.
W drodze do Częstochowy nawiedziliśmy w tym roku Sanktuaria w: Gidlach, Aleksandrówce, Piotrkowie Trybunalskim oraz Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie. Na miejscu uczestniczyliśmy w sympozjum, wykładach programowych, modlitwach, Apelu Jasnogórskim, adoracji Najświętszego Sakramentu, Eucharystii, drodze krzyżowej, nabożeństwie rozesłania.
W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się na krótki odpoczynek w Tomaszowie Mazowieckim- znajdują się tam Niebieskie Źródła. Pielgrzymka wymaga jak co roku dużo siły od uczestników, ale bardzo ubogaca duchowo, niesie niezapomniane przeżycia , integruje uczestników bez względu na wiek i poglądy. Do zobaczenia w przyszłym roku. Szczęść Boże.

 

  • autor: Sekcja Oświaty i Wychowania
  • Zdjęcia: Sekcja Oświaty i Wychowania